Warsztat dla rodziców rozwodzących się i w sytuacji po rozwodzie

 Rozwód z perspektywy dziecka z uwzględnieniem psychologii rozwojowej, jak i o czym rozmawiać z dzieckiem, czego potrzebuje dziecko w zmienionej rzeczywistości, najważniejsze obszary, które wymagają ustaleń między rodzicami w nowej rzeczywistości, przestajemy być partnerami w związku – czy dziecko może nadal czuć, że razem jesteśmy rodzicami – czy jest to możliwe i jak to osiągnąć, najczęstsze sytuacje problemowe i pułapki, w które wpadają rodzice, reakcje dzieci – co jest normą, a co wymaga wsparcia terapeutycznego, kiedy potrzebne wsparcie specjalistów i jakich.

Warsztat trwa 6 godz. 30 min (w czasie warsztatu będzie jedna 30 minutowa przerwa), odbywa się w soboty w godzinach 9:00 – 15:30. Osoby, które odbyły warsztat otrzymają zaświadczenie o odbyciu warsztatu.

Warsztat ma formę spotkania grupowego, liczba uczestników 5 – 10 osób. W czasie spotkania przewidziane zajęcia teoretyczne jak i praktyczne – ćwiczenia, scenki, dyskusje.

Ten warsztat przeznaczony jest także dla rodziców skierowanych na takie spotkania przez Sąd.

Termin najbliższego warsztatu w Warszawie: 18 maja 2019 r.

Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatu jeśli nie zbierze się minimalna liczba chętnych. W tej sytuacji wyznaczymy kolejny termin warsztatu.

Czytaj dalej

Warsztaty dla kobiet „Być kobietą”

lead: Życie to nieustanna zmiana. Czasem nas to zaskakuje, czasem transformacje przeprowadzamy same.

 „Być kobietą” to cykl spotkań dla kobiet, które zaczęły etap zmian lub się do tych zmian szykują. Każdy dzień może być wypełniony dobrą energią i przeżyty świadomie. Możemy być pewniejsze siebie i podejmować decyzje, z którymi będziemy czuć się dobrze.

Rozwój osobisty ważny jest na każdym etapie życia. Według psychologów w przełomowych momentach rozwijamy się najintensywniej. Jest to najlepszy czas na wzmocnienie siebie, poznanie technik rozwoju i otworzenie nowych sposobów myślenia. Czy wiesz, co jeszcze Cię ogranicza? Co jest potrzebne, byś mogła w pełni rozwinąć swój potencjał, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym?

Zdobądź wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą Ci stawiać granice, budować swoją pozycję i harmonijnie rozwijać się w nowej sytuacji. Otwórz się na nowe możliwości, na smakowanie z radością każdego dnia.

Czytaj dalej

Kobieta i rozwód

Kiedy poznamy Twoją historię i potrzeby, otrzymasz od nas pomoc i wsparcie naszych doświadczonych ekspertów.
W skład naszych usług wchodzą:

- Adwokaci Rozwodowi z dużym doświadczeniem i siłą przebicia w sądzie - specjalizujemy się w doradztwie w zakresie prawa cywilnego i rodzinnego. Zapewniamy reprezentację w sprawach o rozwód, w tym z orzeczeniem o winie, przyznanie alimentów na dzieci i na Ciebie, ustalenie kontaktów z dziećmi, podział majątku.

Centrum mediacji

Planujecie rozwód lub rozstanie i chcecie możliwie ograniczyć trudności, które Was czekają. A może jesteście w trakcie dzielenia majątku, ustalania zasad opieki nad dziećmi i wysokości alimentów. Trudno Wam znaleźć porozumienie?

Przeciętny wiek polskiej kobiety, która decyduje się na małżeństwo to ponad 26 lat, czyli o 4 lata później niż ich mamy,

Natomiast średnia długość trwania polskiego małżeństwa to 14 lat. Jak mówi dr Katarzyna Kucewicz, psycholog i psychoterapeutka - Żyjemy w czasach wielkiej pogoni za szczęściem. Dzięki temu stajemy się otwarci na nowe wyzwania i zmiany, chętniej podejmujemy ryzyko, ale towarzyszy temu też większa gotowość do tego, by kończyć relacje, które nam nie służą tak, jak się spodziewaliśmy.

Czytaj dalej

Ciekawostki rozwodowe ze świata 👍

Warto wiedziećhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t40/1/16/261d.png");">☝️. W USA i Europie Zachodniej sporą popularnością cieszą się divorce hotels (dosł. hotele rozwodowe). W Europie znajdziemy je w kilkunastu miastach, m.in. w Amsterdamie, Barcelonie, Brukseli czy Londynie. Jak mówi jeden z menedżerów hotelu, trafiają tu osoby, które uważają, że rozwód nie musi być męczącym, pełnym cierpienia i trwającym w nieskończoność procesem. – W hotelu meldujesz się w piątek, będąc w związku małżeńskim, a wymeldowujesz się w niedzielę, będąc singlem – wyjaśnia Michele Martin, tutejsza „mediatorka rozwodowa”.

Rozstające się małżeństwo po przyjeździe do hotelu ma rozpisany cały weekendowy grafik. Jego najważniejszym elementem są konsultacje z prawnikiem. Nie tym, który reprezentuje którąś ze stron, tylko innym, wynajętym przez hotel. Tak, żeby nie było podejrzenia o stronniczość. Konsultacje kończą się wtedy, kiedy zostanie wypracowane porozumienie. Ponadto opcjonalnie można się też spotkać z mediatorem i doradcą finansowym. Między spotkaniami rozchodząca się para może korzystać z hotelowych atrakcji, takich jak spa, basen czy salon masażu. Wszystko oddzielnie. Pracownicy hotelu czuwają, aby ścieżki rozwodników się nie przecięły.'

Jak się rozwodzimy

Postępowanie rozwodowe, jak większość postępowań sądowych jest sytuacją rozciągniętą w czasie.

Od złożenia pozwu do dnia pierwszej rozprawy upływa z reguły od 2 do 4 miesięcy. Jednak w niektórych przypadkach, kiedy strony posiadają małoletnie dzieci sprawa rozwodowa może się przeciągnąć jeśli sąd będzie chciał uzyskać opinię biegłych co do tego, któremu z rodziców powierzyć pełną władzę rodzicielską nad dziećmi.

Jeśli decydujemy się na rozwód z orzekaniem o winie może zdarzyć się że winę można wykazać tylko za pomocą przesłuchań są znajomych, rodziny, sąsiadów i itd. W takim wypadku postępowanie rozwodowe może ciągnąć się przez
2 – 3 lata.

Zgłoś się do programu Agaty Młynarskiej !

Jesteś po rozwodzie, w separacji lub po trudnym rozstaniu z partnerem? Chcesz wreszcie zapomnieć o tym co było, przejść metamorfozę oraz odmienić wygląd swojego mieszkania? Zgłoś się do nowej edycji programu i przejdź swoją "Eks-tra zmianę"!
Agata Młynarska wraz z architektem Krzysztofem Miruć pomogą Ci uporać się z przeszłością sprawią, że przejdziesz "Eks-tra zmianę"! Odzyskasz pewność siebie, znów zaczniesz życie od nowa. tvnstyle.pl

Czytaj dalej

Kobieta i rozwód

Opinie i podziękowanie od zadowolonych klientek:
Serdecznie dziękuję za pomoc i bezpośrednie zaangażowanie z Pani strony, nasze spotkanie było dla mnie bardzo cenne. Dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem wskazała mi Pani różne rozwiązania, które niewątpliwie wpłynęły na przyspieszenie biegu wydarzeń. Jestem wdzięczna za pomoc i poświęcony czas. Jednocześnie pragnę wyrazić ogromne zadowolenie z pracy Pani Mecenas, która poza profesjonalizmem wykazała się również zrozumieniem, cierpliwością i empatią.
Polecam Państwa wszystkim kobietom które potrzebują wsparcia, a nie tylko pomocy prawnej.
Paulina

O nas

W Centrum Rozwodowym Kobieta i Rozwód zajmujemy się rozwodami. Wychodzimy naprzeciw kobietom, które muszą stawić czoło trudnej decyzji w swoim życiu. Zapewnimy Ci doradztwo prawnika, konsultację psychologa, mediatora czy trenera personalnego, którzy pomogą Ci uporać się z formalnościami i zapewnią wsparcie w trakcie Twojego rozwodu.

Centrala

Kobieta i Rozwód Sp. z o.o.

  Warszawa 00-132
ul. Grzybowska 3/15
606 283 183
biuro@kobietairozwod.pl
Pn-Pt: 9.00 - 17.00