Ile trwa rozwód?

Proces rozwodowy generuje dużo cierpienia, żalu i złości – zatem im dłużej przebiega, tym więcej trudnych emocji doświadczamy. A nikt nie potrafi zranić tak mocno i celnie, jak ktoś, kogo kochaliśmy albo kto kochał nas i zdążył już dobrze poznać.

Z perspektywy czasu wiele z nas przyznaje jednak, że lepiej rozwieźć się w zgodzie, niż skłócić na zawsze, a o to przecież nietrudno, kiedy stopniowo pojawiają się kłótnie, wzajemne oskarżanie i roszczenia. Kiedy przyczyną rozstania jest zdrada, trudno pogodzić się z myślą, że partner nas już nie kocha. Często rodzą się też pytania: Czy on wróci? A może im się nie uda? Czy mu wybaczę?

Aby nie doprowadzić do tak skrajnych, pełnych wzajemnych oskarżeń sytuacji, warto skonsultować się ze specjalistą. Zamiast pogrążać się we wzajemnej nienawiści, dajmy sobie szansę na lepsze życie i nową miłość. Im szybciej podpiszesz dokumenty i złożysz papiery rozwodowe, tym większa szansa na mniejszą traumę dla ciebie i twoich dzieci. A gdy w grę wchodzi ugoda, sfinalizowanie sprawy możliwe jest nawet w trzy miesiące.